kyleeeerae2026 kyleeeerae2026
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Three friends go shopping together and buy the same kind of rice.
Placido buys 2 pounds and pays $4.50. Sophia buys 3 lb and pays $6.75.
Roger buys 4 lb and pays $9.00.
Identify the graph and unit price that represent the cost of the rice.

Respuesta :

MCRules
MCRules MCRules
  • 04-05-2022
1 pound is $2.25 as 4.50/2 equals 2.25
Answer Link

Otras preguntas

David can jog 4 miles in 75 minutes What is David’s jogging rate per hour
Which ideas were important in both Confucianism and Buddhism?
hecc I don't pay attention, anyways what's -15 - (-7) ? Help ya boi out guys ":")
Do 0.3 and 3.0 have the same value? I’m not sure they aren’t but i’m checking
Question 1 Unsaved Sensory language includes... Question 1 options: sight sound smell all of the above Question 2 (2 points) Question 2 Unsaved A conclusion i
How to estimate 96 Times 34 what is the answer
how do you write 403.608 in words
What was life like when you were a child? What were your favorite pastimes? Record five sentences discussing what you did as a child. You can start your respons
Which of the following would weigh heavily on a person's perception of an event? past experience no experience
Let g be the function given by g(x)=-3x^2-2x+3 evaluate g(-2)