mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

the length of a rectagle is twice its width. if the perimeter of the rectangle is 36in, find its length and width
find the value of a from the following data whose mean is 23 29,33, 27, a, 19, 17, 10 ​
Why did the African American community believe their boycott would succeed in ending bus segregation? Buses lost about a quarter of their business. Buses lost t
Help fast please Please choose the best option Uno de los peores tipos de dolores de cabeza es la______que es un trastorno neurológico. migrana neumonia varic
Alice approaches you for advice. she informs you that she owes many people a lot of money and wishes to apply for Her own voluntary surrender. she asks if you c
frog is an amphibion science subjects class 4​
Use the compound interest formulas A = P1+ and A = Pert to solve. Suppose that you have $11,000 to invest. Which investment yields the greater return over 9 yea
State whether each equation is in standard form.A.) 3x + y = 8B.) x - y = 15zC.) x(to the second power) + y = 11D.) 3xy + y(to the second power) = 4E.) x + 4y =
per Write your answer as a fraction or as a whole or mixed num 1 6 km 13 1 km 1 13 6 km 13 6 1 18 km 13
How they manage land squid