ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Maris has 1,400 minutes to use on her cell phone she has used 45% of her minutes how many minutes has she used
Who coined the term "sociology" to describe a new way of looking at society?
Both the title and epigraph of Nectar in a Sieve allude to _____.
Which of the words in the sentence is an adjective? Karen writes mystery stories. A.mystery B.stories C.writes D.Karen
Let f(x)=-3+7a. slove y=f(x) for xb. Find the input to f(x) when the output if -8
President Kennedy most contributed to the civil rights movement by what?-appointing African Americans to government positions.-granting scholarships to African
Marina abramovic's the artist is present took ________ to complete.
How many solutions does the nonlinear system of equations graphed below have?
which type of readoning is used in the following sentence ? according to several of my friends, this is a really good book. A. EthosB. logosC. BiasD. pathos
Why is density referred to as a characteristic property of matter?