Seudónimo Seudónimo
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

If I spend 33 dollars buying candy each candy cost 3 dollars how many candy should I buy?

Respuesta :

mikahbeth
mikahbeth mikahbeth
  • 04-02-2017
11 cause 3x11=33 hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

During the life cycle of a flowering plant, the bee is responsible for which process?A)digestionB)fertilizationC)germinationD)pollination
Which demonstrates how the Anasazi adapted to their hot, dry environment? A. The Anasazi moved south where more water was available. B. The Anasazi hunted biso
What is 3068 rounded to the nearest thousand
What were the Nuremberg trails? A. German trails against Jewish people in Nazi Germany B. Military trials held by the Allies against German leaders C. A series
The image shows a molecular model of a compound using balls and sticks. Each ball is an atom and each stick is a bond. If you were to use balls and sticks to mo
Amy and Mary are playing a board game that uses game money if $5 and $10. At the end of the game, Amy has n bills worth $5 each and d bills worth $10 each and M
which is the better buy $10 for 2 pounds or $6 for 1 pound
Consider the equation |1/4+12|=x/2.Without calculating, how do you know x=-16 is an extraneous solution?
A periodontist mainly treats patients with
2. _________________________ Period of time, after the Civil War, when the South was required to undergo political, social, and economic change in order to ree