soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

Which inequality describes all the solutions to 5(3-x)<-2+6 ?
Choose one of the three comic book characters you read about. Write 4 complete sentences. State his name in a complete sentence in French. Answer three of th
8203 divided by 31 with remainder!!!​
Quadrilateral ABCD is translated 6 units right and 5 units down to create quadrilateral EFGH. Determine the correct orientation and location of quadrilateral EF
Chemosynthetic organisms are considered _______ (1 point) A. autotrophs. B. decomposers. C. detritivores. D. heterotrophs.
Which statement proves that parallelogram KLMN is a rhombus? The midpoint of both diagonals is (4, 4). The length of KM is StartRoot 72 EndRoot and the length o
TIME REMAINING 58:53 The solution to the system of equation below is (−2, −1). 2x − 3y = −1 11x − 9y = −13 When the first equation is multiplied by −3, the sum
Which word pair completes the analogy? kitten:cat::
How does Mother perceive her daughter's request that she finish her soup in paragraph 4? A as cold and impatient B as angry and resentful C as caring and concer
What happened to the only two people who knew Dunbar's location