josemaciel4605
josemaciel4605 josemaciel4605
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada


Claire bought oranges and strawberries to make smoothies at home. She paid $4 for oranges and s for strawberries. Which expression represents how much Claire spent on oranges and strawberries?

Respuesta :

ben0126
ben0126 ben0126
  • 01-03-2017
4+s= the amount she spent on oranges
Answer Link
newsmoke34
newsmoke34 newsmoke34
  • 03-12-2020

Answer:

4+s= the amount she spent on oranges

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve for x . x/6 = 5 1/2 a.11/12 b.5 1/12 c.33 d.66
show two ways five people can share a 3 segment chewy fruit
the function f is defined by f(x)=x2+3x-10 if f(x+5)=x2+kx+30, k=____________(<<
Ancient romans believed their city had been founded by
What is the answer to 86-11/11+4
Need to make a paragraph using the following words dubious, ecstatic, encounter, evolve, fallacy fictitious, gullible, liable, miserly, and perssimit
What antibiotic would be best to treat a pus-forming wound? Why?
What is revision? A. The step in the writing process where you look at your work critically, asking yourself questions such as, "Will my goal be clear to rea
What is the product of 1/-5a x 9b/-5 simplify?
what are the 5 elements of critical thinking