itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

THIS IS FOR 50 POINTS !!!! The Constitution includes a formal process for adding amendments to it in order to A. prevent any one branch of government from hav
Which of the following situations form a proportional relationship? a.5 DVDs for $9 and 15 DVDs for $27 b.6 cups of coffee for $8 and 9 cups of coffee for $14
What's the circumstance of a 3in diameter circle
Which of the following are Democratic presidents? Nixon Kennedy Wilson Reagan Johnson
Who was the first Republican presidential candidate?
FAMILY SCIENCE HELP PLEASE! WORTH 15 POINTS FOR BEST ANSWER! There are many urban myths about vegetables, and it can be hard to figure out which of them are tr
#1 What is "Pi" ? ( without using 3.14) #2 Name one real world situation that involves inequality #3 Give an example
limit question: lim x-->pi ((e^sinx)-1)/(x-pi)
how to put the sum 7/10 in
What value of m makes this a true number sentence? m+3+m=3