denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

16 increased by twice a number is -24. Find the solution??
Al washed a car in 6 minutes. Fred washes the same car in 8 min. How long dies it take Al and Fred to wash the car together?
solve 2/3 + 1/4x = 1/3
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?
The process by which rocks are broken down into smaller fragments by the atmosphere and other factors in the environment is called?
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
The number of waves that pass a particular point in a unit of time is called the __________ of the waves. (a) rarefaction (b) compression (c) amplitude (d) freq
Which word is an interjection commonly used in advertising?
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?