H1yaj0uliafuKayloriB H1yaj0uliafuKayloriB
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Sarah was trying to decide what kind of cat food to buy at the store. smiley cat costs 7.90 for 10 pounds. purr plus cost .85 per pound. which brand is the better buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
Smiley's cat that is 7.90 for 10 pounds. Because purr plus in total of 10 pounds is 8.50
Answer Link

Otras preguntas

Which sentence should be rewritten to use the active voice?
Write the steps that describe the process of water changing from a solid to a liquid, and from a liquid to a gas. Helpp plsss
Can someone please help
Before his shopping spree, Jim owned 133 bracelets. Then he bought 138 more bracelets. What is the ratio of bracelets purchased to resulting total number of bra
18) Sum, Average, and Count are examples of ________. A. categorical statistics B. reporting criteria C. summary calculations D. summary statistics
Which is equivalent to 5x2y-5 / 10x6y10
what do you think about online news these day? does it affect your daily lives? compare between online news and printed news as in by newspapers? do you think p
5. A circle has the equation x2 + 8x + y2 - 16y - 64 = 0. Rewrite the equation in standard form and identify its center coordinates and radius length. Answer (
Your friend says 3/10 is equivalent to 10 divided by 3. Is your friend correct? Explain.
Round the number. Write the result as a product of a single digit and a power of 10. 0.00000124