cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Who was the empire who never slept and created code of laws
Mandy is asked to find the probability of rolling a 3 on a die and drawing an ace of spades from a deck of cards. This is a compound event. A. True B. False
Which word or words correct the capitalization error in the sentence? What special significance did the North Star have for slaves heading for the north? A. N
Which fraction has the same value as 0.6?
what is 1.04 to the 1/12 power
The piecewise function f(x) is increasing over which of the following intervals?
Help on #2 a,b,and c
Where did Jesus spend the last few months of His earthly ministry?
When the blood flows through the capillary bed, most of the plasma will return to the heart through the venules. What happens to the plasma that does not travel
In the wake of the Civil War, compared to the South the North