hollwoodfaith hollwoodfaith
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

An office supply store advertises 4 reams of paper for $10.00 . How much would 6 teams of paper cost at this rate

Respuesta :

honeymoonxo
honeymoonxo honeymoonxo
  • 01-05-2017
To find the cost of one, you would have to divide 10 with 4 to get 2.5. So 1 team(or ream? i'm not sure on what you mean.) is equal to $2.50. Multiply that with 6 to get $15.00 :) 
x
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
4 reams:$10
6 reams:?
6×10÷4=$15. As a result, it will cost $15 for 6 reams of paper at this rate. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Luxury Properties offers bond with a coupon rate of 9.5 percent paid semiannually. The yield to maturity is 11.2 percent and the maturity date is 11 years from
how are rights different from duties and responsibilities?
According to your graph, between 1790 and 1830, pig iron prgduction What was the general trend in pig iron production between 1720 and 1860? by about tons.
Why do you think governments needed to finance?What did they need to pay for?
What are inheritable traits, and how can they be expressed
Find the volume. Helppppppp
News commentators might be called ___ on the air A. Editors B. Artists C. Leaders
Vertex of = 2 − 6 + 9
where do warm ocean curents come from
Bao Yu is completing the square to solve the polynomial equation. x2 – x – 3 = 0 What should be her first step