barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

at a concession, stand seven hotdogs and two hamburgers cost $12.75; two hot dogs and seven burgers cost $16.50. find the cost of one hot dog and one burger.
How do you estimate the following question 32 x 43
What did the Dutch name their settlement located on Manhattan Island?
What is 4r^-3 times 2r^2
Solve the inequalities: 3(m-5) - 6 > -36 What do I do?
name the three constitutional qualifications to be a member of the US senate???
the median of 10,31,36,36,38,42,47,48,49,52
According to their party platform, the Democratic party would likely oppose an effort to __________. a. alleviate poverty b. remove business regulations c. refo
HELP W/ ACT PREP QUESTION PLEASE I NEED TO DO WELL AND NEED YOUR HELP!!: At a school picnic, 1 junior and 1 senior will be selected to lead the activities. If t
What color represents the highest elevation