craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Which one should I choose
what dose cloraplast do​
why is the transition away from latin significant
Find the value of x that makes the equation -3 (x + 10) + 2x = 30 true.
A 12 cm by 20 cm painting hangs in a museum. The museum curator wants to hang other paintings in the gallery that are proportional in size. The dimensions of se
Tammy will rent a car for the weekend. She can choose one of two plans. The first plan has no initial fee but costs 0.70 per mile driven. The second plan has an
Which situations can be represented by an exponential function select each correct answer A a country's population is decreasing by about 3.5% each year B an in
A paragraph about the fall of the Western Roman Empire using your own words please use your own words. help
69.147.76.15 is an example of what?​
During January, Ajax Co. Incurs 1,850 hours of direct labor at an hourly cost of $11.80 in producing 1,000 units of its finished product. Ajax standard labor co