Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP NOW 100 POINTS WILL MARK BRAINLIEST ANSWER 5 PHOTOS BELOW WITH A SHORT STORY NEED HELP QUICK!!
A triangular garden has an area of 24 square feet and a base that is 8 feet long. How tall is the garden
Which is a good guideline for writing a strong thesis statement?
Which statements about Egyptian, Greek, Roman, and Maya columns are true? Choose all answers that are correct. A. They had function but not beauty. B. They co
What type of microscope are you most likely to see/find in a High School biology laboratory?
CAN SOMEONE PLEASE HELP ME !
Does squeezing your thumb get rid of gag reflex
In terms of population factors, abundance refer to
yohan blake ran 100 meters in 9.75 seconds while justin gatlin ran it in 9.79 seconds. If they ran as fast as they did in london, how long would it take them to
What is the mode and outlier for 116, 119, 121, 122, 124, 128?