leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

5] The median of : 24 , 20 ,11 , 36 , 40
which word best describes the type of figurative language used in the following sentence from the passage we stood stunned our hearts applauding their arrival e
List any health care product that you are using these days, or have used in past. You can also list a product that you are planning to buy.
How do I do this problem
how do u great personalies behave with common people ?​
if x 7 0, what is the sum of 4 0 4+10 + 513387 in simplest form?
the best way to start a letter to friend and teacher in first paragraph first line​
12/35 = 36/X find x step by step
A bus is traveling 54 miles per hour. Use this information to fill in the table.
I need help with this