jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Why is it is important to preview sources before using them in your research? please help It is all that is needed for support It is easier than deeper readi
A singer raises his pitch one octave. what quality of the sound wave has changed? the frequency has increased. the wavelength has increased. the amplitude has i
¿Cuántos países atraviesa la cordillera de los Andes?
Why does air pressure decrease as altitude increases?
Shorty is worried that his health may soon deteriorate to the point where he will no longer be able to take care of his own finances. one way he could ease his
David is buying a new car for $21,349.00. He plans to make a down payment of $3,000.00. If he's to make monthly payments of $352 for the next five years, what A
What is the answer to this problem?
Which of the following does an individual with a greater tidal volume per minute have? A) decreased breathing rate for a longer period of time B) decreased bre
Can I get a hand ?:/ :(
18. If you skip the cool-down portion of exercise, A. you run the risk of gaining weight. B. you won't be able to work out the next day. C. yo