jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

"When workers have a relatively small quantity of capital to use in producing goods and services, giving them an additional unit of capital increases their prod
Two ramps are placed back to back as shown. What is the length of the ramp labeled x?
which way is x > 12 going on the number line?
Could you help me with this question and page
What is the quotient?
Global warming is a prominent environmental issue today. explain both sides of the debate. Be specific.?
ron and hermione fighted at hogwarts and out of it, why the hell did they get married? this is exactly why i don't understand j.k rowling
To move a heavy couch across a carpeted floor what could be used to decrease the frictional force
Who called the estates general and why was this historically significant ?
help please asap!!!!!!!!!!!!!!