makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Help ASAP please please assss soooon as you see this
Which statements about the graph of the function Fx=-x2-4x+2 are true check all that apply
You deposit $500 into a bank account that pays 2% simple interest. You leave the money in the account for 3 years and no additional money is added or withdrawn.
In which section of a cover letter should the writer explain why he or she is interested in the position? A. The introduction B. The closing C. The first body p
When amy exercises in her fitness for 1 hour she burns a total of 475calories if she burns 9 calories a minute jogging on the treadmill and then burns 6.5 calor
List the parts of the Central Nervous System and the parts of the Peripheral Nervous System.
Which of the following is a way bacteria can cause disease?
Give an example of an animal responding to change in its surroundings
This book I must have for my report. What is the simple subject? report book my I
Please help me ASAP. Triangle Angle Theorems The value of x is _____?