mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Why was the road to democracy more difficult for France then for England?
I really need help with these and my dad said the way i originally did it was wrong.
Help please! My maths unfortunately... Does anyone know how I would answer this? I just simply do not know what 'describe each reflection' means. Erm? The shape
Why was the road to democracy more difficult for France then for England?
Austin shops at Surfer Joe,'s surf shop before going to the beach. He buys 2 shirts, a pair of board shorts, and a towel. If he gives the cashier $60, how much
The ratio of the number of boys to the number of girls in a school is 5:7.If there are 600 students in the school,how many girls are there?
round 32.697 to the nearest hundredths
round 32.697 to the nearest hundredths
Solve 6[5x(41-36)-(8+14)] and show all work.
the product of half my number times my number is 162.what is my twice my number