Birgit43
Birgit43 Birgit43
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

Maxwell and Jessica went to the candy store. Maxwell bought one chocolate covered cookie and two lollipops for $2.50. Jessica bought one chocolate covered cookie and four lollipops for $3.00. How much does one lollipop cost?
(1) $0.25
(2) $0.40
(3) $0.50
(4) $1.00

Respuesta :

ebroz8 ebroz8
  • 03-09-2015
The answer is number 1 ......hope it helps!
Answer Link

Otras preguntas

how did world war 2 spur job growth in Washington?A: by decreasing competition in foreign tradeB: by encouraging many people to conserve resourcesC: by increasi
Brainliest, what is the total measure of angles 8 and 5 of angle 7 equals 61
Who can become an American citizen through the process of naturalization?
in 1990, there were 350 cell phone subscribers in the small town of Centerville. The number of subscribers increased by 35% per year after 1990
Please help ASAP!!!! 100 points!
Completa la frase con el mandato correcto. (Complete the sentence with the correct command.) Acabo de limpiar la cocina. Elena, __________ a la tienda para comp
What name was given to the fight over slavery in the Kansas territory in the mid-1800’s?
from what you have heard about modern war
what does the liver do in the excretory system
what was a power given by the articles of confederation