blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Why are forest considered biodiversity hotspots ?
The following steps describe the process in which psychological theories are developed. Arrange these steps in proper order. data examination data collection
what's the leading cause of air pollution?
French help! Please don't guess :) What is the contraction for de + les? de les des
Fill in the blank in the following sentence with the appropriate preposition below. (PLEASE HELP NEED ANSWERS ASAP)
Fine the product mentally. [(x+1) (x-1)^2
what is the difference between algebraic expression and algebraic equation?
PLZ HELP! Jeff provides photos for two online sites: site A and site B. Site A pays $0.65 for every photo Jeff provides. The amount in dollars (y) site B pays a
Jesse needs 13 gallons of paint to finish painting the exterior of his band .if he uses 10 quarts of paint for the doors ,how many quarts will be left for the
HELP!!! Write an equation of the line in slope-intercept form that passes through the points (2, -1) and (4, 0)