zefine9876 zefine9876
  • 02-11-2017
  • Business
contestada

Fixed costs are $256,000, the unit selling price is $36, and the unit variable costs are $20. what is the break-even sales

Respuesta :

meerlloyd12oyqzz6 meerlloyd12oyqzz6
  • 02-11-2017
I need help on this too
Answer Link

Otras preguntas

The function h is defined by h(x)=3x^(2 )+2. Find h(4x)
A key conduit (outlet) of "enlightened" American political and moral ideas back to Europe came in the form of A. Returning British prisoners of war. B. The hund
Check the full form of the abbreviations in column 1. Short form Full
In contrast to the "right-versus-right" ethical dilemma, a(n) (1 point) O Social decision O Ethical decision O Ethical experience O Fiduciary conflict is "right
Q1ai) A snail seller had 2 basket full of snails, basket P contains 187 snails. She sold 92 snails from basket P and 69 snails from basket Q. The number of snai
(If a=b^x, b=c^u and c=a^z, then what is the value of xyz?)​
hi, how i all doing ​
What kind of reproduction is budding?
At a store, 2 gallons of milk cost $6. What is the value of the ratio of dollars to gallons of milk?A) Clear checkB) $0.33 per gallonC) $3 per gallonD) $4 per g
grade 12 speech topics​