ginashelley80 ginashelley80
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Express each rate as a unit rate.
8 tomatoes for $2

Respuesta :

officialleeee officialleeee
  • 03-11-2017
For every 8 tomatoes you sell you receive $2

Each tomato is 0.25 cents a piece
Answer Link

Otras preguntas

What does “pleasing as none shall ever please again.” Mean? A. She adds pleasure and goodness to his life. B. She is more beautiful than anyone else he could e
what was salutary neglect? how did this relate to the pilgrims and king George?
predict the time needed to deliver 72 papers at a rate of 9 papers in 18 min
Write an expression using the unit cost 0.98 to find the cost of three dozen cookies
Was the Great Depression global or restricted
A realsearcher was performing a test to check the effect of induced point mutation. But the experimental nous could not survive. What might be the reason
Write an equation to illustrate the relationship between the amount of candy and the cost.
find the value of x if the points (x,5) and (3,7) lie on the line whose slope is 4/7
You are docking your boat. There is no wind or current. What is the best way to dock? Shut off the engine. Let momentum carry you in. Use oars to stop. Speed u
What is one plus two