reneeeee2795 reneeeee2795
  • 03-11-2017
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. What is the total cost of the two items?

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 03-11-2017
3.75+2.49= $6.24

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which technological development enabled European navigators to determine their location during the Age of Exploration? (1) lateen sail (2) astrolabe (3) cross
given: quadrilateral ABCD with ∠A= ∠C and BD the bisector ∠ABC prove: DB bisects ∠ADC
How do you say little sister, little brother, older sister, and older brother in Korean? I hope someone who actually know Korean can answer this question.
A boy can swim 75 feet in 12 seconds. What is his rate to the nearest mile per hour?
how do you figure out what is 1/4 of 10.
A biome that contains a layer of permanently frozen soil, called permafrost, would be classified as A. taiga B. desert C. tundra D. savannah E. temperate decidu
If 4x+5y=10 and x+3y = 8 then (5x+8y)/3=
Can someone explain lesson 6.3 math boxes in everyday math regarding the missing numbers on the number lines
A block of mass 3 kg slides down a frictionless inclined plane of length 6 m and height 4 m. If the block is released from rest at the top of the incline, what
If 4x+5y=10 and x+3y = 8 then (5x+8y)/3=