herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

how do you write 403.608 in words
Sarah has four samples of substance sample a 10 mL of olive oil sample b 10 mL of water sample c 20 mL of water sample d 20mL of milk which of the following sam
WILL MARK BRAINLIST 30 POINTS>>>>> A botanist discovers a plant growing in her yard. It does not have leaves or roots, but it does have vascular
to determine whether a number is written in scientific notation what test can you apply to the first factor and what test can you apply to the second factor
what percent is 14 out of 18
Which organ is derived from the mesoderm layer of the gastrula?
Practice does not make perfect. Only perfect practice makes perfect. I know someone answered this already but can I have more detail. 12th grade level please!?
Help I’m having trouble here is a pick
-4 2/6 / 1 2/3. please help me solve this!
The U.S. is an example of a: A. direct democracy. B. monarchy. C. republic. D. dictatorship.