herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write an equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

shakiravlasqz shakiravlasqz
  • 01-12-2017
The equation would be $1.76n=c
Answer Link

Otras preguntas

How do your peer relationships affect your overall health status? What can you do to improve your peer relationships?
Please help me with this question
sum of the interior angles of a pentagon
Can someone help me please? (40 points)
A company made a profit of 75000 over a period of 6 years on an initial investment of 15000 what is the annual roi
PLEASE HELP EVALUATE THIS USING FACTORING!!!!!!!!!!!!! 0.25^2 x 2.4 + 0.25 x 2.4^2 − 0.25 x 2.4 x 0.65
I ready help plz !!!!!!!
PLZ HELP ME- The measure of b is __. a0
what is 2 3/4 + 5/9 answer
PLEASE HELP ME!!! ITS IMPORTANT