nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

Where does glycolysis take place in a cell? A. Nucleus B. Mitochondrion C. Cytoplasm D. Cell membrane
For the graph x=-3 find the slope of a line that is perpendicular to it
Where does glycolysis take place in a cell? A. Nucleus B. Mitochondrion C. Cytoplasm D. Cell membrane
Which groups of colonists do you think did not support a movement towered a revolution why
What's the answer ????
Which ordered pair is a solution to this equation? (x+3)y=14(x+3)y=14 (5, 2)(5, 2) (3, 2)(3, 2) (11, 1)(11, 1) (7, 2)
The Exercise by Bernard MacLaverty, What is the subject, and what is one central theme in this story? How does the author introduce and develop this theme throu
What is the formula for chlorine monoxide?
2x + 7y + 3x − 4y simplify
Aging good friends can improve your happiness, which can in turn ? A)Lengthen you life B) increase your risk of sadness C) lead to unhappy outcomes D)Distra