danteisawesome danteisawesome
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

a 10-Ib bag of cherries for $33.49 how much for per Ib

a 10Ib bag of cherries for 3349 how much for per Ib class=

Respuesta :

DivineSolar
DivineSolar DivineSolar
  • 01-12-2017
Divide 33.49 over 10 to get 3.35.

Therefore our answer is $3.35 per pound.

Hope this helps!
Answer Link
someh438 someh438
  • 01-12-2017
Approximately $3.35 per pound ;
$33.49/10
Answer Link

Otras preguntas

Is heat transfer the same as heat transmission? (in regards of flow of energy)
Based on the archaeological evidence gathered through the excavation of jade congs, many art historians believe that these works served as what?
Choose the correct answer. Choose the equation of a line that is perpendicular to the x-axis and passes through the point (1, -2). a. x= -2 b. x= 1 c. y= -2x +
Solve for x ………………………..
Find 2 answers -3|1-2/5v|=-9
What is the relationship between two variables if the product of the variables is constant?
An equation is shown below. 3.5p = 28
2. Find the largest number that can be written in binary using 13 binary digits.
Thank you letter to Friend who has helped you in your work​
what is the first step she should take to solve her problem