kaydeemyladyy
kaydeemyladyy
02-12-2017
Mathematics
contestada
Help againnnn!!!!!!!
Respuesta :
WojtekR
WojtekR
02-12-2017
[tex]P(8)=\dfrac{8\cdot(8+1)\cdot(2\cdot8+1)}{6}=\dfrac{8\cdot9\cdot17}{6}=\dfrac{1224}{6}=\boxed{204}[/tex]
Answer A.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
The IPhone 7 costs about $220 for Apple to make, but they cost about $700 in stores. What is the markup percentage of the IPhone 7? (Round to the nearest
Please help me with this math problem on i-ready
winds sweep the sea floor of the Arial sea and blow dust, salt and particles hundreds of miles
Which EOC configuration allows personnel to function in the EOC with minimum preparation or startup time?
In a point-by-point comparison, you
WILL MARK BRAINLIEST! WRITE 4 SENTENCES OF THE DIFFERENCES BETWEEN ROMAN AND GREEK, TELL ME A LITTLE BIT ABOUT THE GREEK GOVERNMENT AND TELL ME A LITTLE BIT ABO
What is thepreterit tenseof "abordar" inthe "ustedes"form?A. AbordasteisB. AbordamosC. Abordaron12 points for RIGHT answer
A 3-gallon bottle of bleach costs $13.92. What is the price per cup?
Pleas help I will mark brainliest
I need help please?!):