kaydeemyladyy
kaydeemyladyy kaydeemyladyy
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Help again nnnnnnnnn

Help again nnnnnnnnn class=

Respuesta :

WojtekR
WojtekR WojtekR
  • 02-12-2017
[tex]\dfrac{56}{14}=\dfrac{224}{56}=\dfrac{896}{224}=\dfrac{3584}{896}=4[/tex]

and:

[tex]14\ \textless \ 56\ \textless \ 224\ \textless \ 896\ \textless \ 3584[/tex]

so it is: exponential growth. Answer B.
Answer Link

Otras preguntas

Coocjies cost $1.50 each and gallons of milk cost $6.00 each.Grover plans to buy 8 cookies.If he can spend no more $30,gow many cartons of milk can he buy?​
What is 4×7=30-?I really need help​
i need help with this I dont know the answer
PLS HELP ASAP Cherries cost d dollars per pound. Mother bought 3 lbs and father bought 2 lbs. How much money did they spend together on cherries? PLS HELP ASAP
jhumming refers to what type of cultivation​
Plz answer me will mark as brainliest ​
Suppose you are helping scientists conduct a study of a population of Rainbow Trout, which is a fish species that lives in California lakes. The scientists init
please help me, due soon ​
Salem has 150 cookies to sell. Each cookie is one of four types. . 1/6 of cookies are oatmeal raisin. . 1/4 of cookies are sugar cookie. . 5/12 of cookies are c
What is the term that refers to laws passed in the colonies to control slaves? * O Slave Criteria O Slave Laws O Slave Regulations O Slave Codes