courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

I'm what part of the cell does cellular respiration occur
solid yellow powdery dull poor conductor The list of properties describes the element sulfur. Classify sulfur. A) metal B) metalloid
A breathing mixture used by deep-sea divers contains helium, oxygen, and carbon dioxide. What is the partial pressure of oxygen at 101.4kPa if P(He) = 68.7kPa a
PLEASE HELPP ASAAAAPPP " Today we as a country have the same debate rather to isolate or intervene in many international conflicts. Write a minimum one paragrap
What punctuation is used to join compound numbers and words?
If you're over 21, you can be arrested for a DUI if your BAC is at or over _______ %
find the slope of the line through each pair of points. (-1,-19),(20,1)
(06.01) Solve 5x + 2y = 7 10x + 4y = 14 (1 point) (1, 1) (2, negative three halves ) No solution Infinitely many solutions
Which element is an example of illustrations artist interpreting a part of the Ramayana ?
Ana walked 2 1/2 miles on the Freedom Trail. She walked 5/8 mile from Boston Common to the Paul Revere House. Then, she walked 3/8 mile from the Paul Revere