hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

How many solutions does the system formed by x - y = 9 and ay - ax + 90 = 0 have for a nonzero number a ? Give your answer and complete the explanation. a The s
One pound of body weight is equal to a. 2,000 calories C. 3,000 calories b. 2,500 calories d. 3,500 calories
Can somebody answer this worksheet. Sorry before it didnt let me.
In the context of this text, how does fear drive action? Cite evidence from this text, your own experience, and other literature or history in your answer.
khan academy help please!​
Explain the significance of the increased cell specialization of the volvocine line
When your body stores 3,500 calories you will essentially a. Sleep b. gain one pound C. gain five pounds d. develop muscle weight
Find the zeros of the function f(x)=x2+2x-3
pls help to get 100points
Bipasha can eat 24 rasgullas in 12 minutes. Her friend Sujata takes DOUBLE the time to eat the same number.One day they buy 24 rasgullas and start eating them.