jerm3296 jerm3296
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Mikes favorite peaches are $2.50 per pound at the local farmers market. She bought 13.5 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

farewar1
farewar1 farewar1
  • 04-02-2018
2.50*13.5=33.75. She spent $33.75.
Answer Link

Otras preguntas

The way a chef prepares a food dish affects __________. A. How many nutrients are actually in a dish B. The number of calories in a dish C. The amount of dressi
I HAVE 10 MIN PLZ HELP
PLEASE HELP ME I WILL MARK BRAINLEST
The sides of the figure below measure 12, 17, and 20 centimeters. Find the perimeter. Do not include units in your answer.
Rearrange the formula w = 5(x/2 - y) to make x the subject (the x/2 is a faction not divide)
conclusion summary about video games and effect on students​
Narcotics, depressants, and certain types of antihistamines are all known to cause ... A. drowsiness. B. hunger. C. thirst
how was the us economically different from European economies following world war 1
When ahmad reached home last night, his family________ their dinner. A. Would have eaten B. had eaten C. ate D. have eaten
how long does it take for your body to go into starvation mode?