Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following terms might be used by a company for product differentiation? new and improved 50% more than the leading competitor the lowest price Al
In butterflies, black wings are dominant over yellow wings. Use the Punnett Square to determine the possible genotypes and phenotypes if you cross two heterozyg
When a number is halfway between two multiples of one hundred, round to _____. A. zero B. the smaller multiple C. the nearest fifty D. the larger multiple
please answer thank you!
Solve the equation using the Square Root Property2(x+1)^2=50SHOW ALL YOUR STEPS/WORK
The greatest pollution of air is caused by: open burning of trash automobiles dusty roads
XY and BD are parallel lines X is a point on AB and C is a point on BD. XB = XC a) Complete this sentence. Angle XBC = 55° because = ? b) Work out angle BXC. Gi
Which of the following best explains how the root hair contributes to the function of the root epidermal cell? Choose 1 answer: Choose 1 answer:(Choice A)AIt ca
Find the area of each triangle.
How did you find sharing your goals, interests, experiences and chosen curriculum exit in SHS?​