aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Help??? What is 3x+5x=67y?
Jonathan has been on a diet since January 2013. So far, he has been losing weight at a steady rate. Bases on monthly weigh-ins, his weight, w, can be modeled by
Using the equation y=ax^2+bx+c to represent a parabola on a graph, which statement is true?1) If b is negative, the parabola opens downward2) If a is negative,
Using the equation y=ax^2+bx+c to represent a parabola on a graph, which statement is true?1) If b is negative, the parabola opens downward2) If a is negative,
1,352 pounds is what fraction short of a ton? A) 169/250             B) 77/100               C)13/20             D140/223
how do u divide 16 by 3/5
how many books did Harriet beecher stowe write?
What is the product of (x+1) and (2x^2+3x-1)?
Wages. JoAnn works in the publicity office at the state university. She is paid $10 an hour for the first 35 hours she works each week and $15 an hour for every
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter