isabellabiondosux isabellabiondosux
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks

Respuesta :

831275
831275 831275
  • 04-03-2018
2.50f=15

f=6

Thats what I think it is, I'm sorry if I'm incorrect.
Answer Link

Otras preguntas

4564345667777899999765432115×34
HURRY AND ANSWER PLEASE!!! The selling price of an item is $495. After 6 months of not selling, it is marked down by 20%. After another 6 months of not selling,
The sum of all positive integers less than 400 which are not divisible by 5.
Industrial work in the factory resulted in ________ compared to work as a skilled artisan. a. an overall lower productivity b. lower product quality c. higher s
Tariffs differ from taxes because tariffs are what?
How many significant figures will be in the answer when you multiply 3.4 x 4.56?
When it comes to changing deeply rooted attitudes and behavior, such as prejudice, the most effective strategy is to:?
In a response of two to three sentences, explain how the action described in the following lines helps show Grendel as a monster. "He beheld in the hall the her
A(n) _____ is any specific collections of objects of interest.
simplify by collecting like terms: 5p-2p