reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What types of molecules diffuse through the cell membrane by facilitated diffusion
Which causes objects in the universe to resist a change in speed or direction?
ok im doing this story called “The Hydrophobic Skunk “ by Irvin S. Cobb and i cant figure out this answers .
HELP! Im doing hw and dont understand how did Neolithic people conduct trade need help asap!
Which following is step two of the five step worksheet creation process
Practice using both the preterite and present tenses together by following the pattern below. Your response should include at least 5 sentences. Pattern: Us
The geographic boundaries for Europe include all of the following EXCEPT
In the context of employee development, _____ is the most common method of implementing a work-based program.
what is the width of a rectangle with an area fo 5\8in2 and a length of 10 inches?
What was the difference between the Virginia plan and the New Jersey plan concerning the legislature