khaenlin
khaenlin khaenlin
  • 03-02-2016
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much doss it cost per pound?

Respuesta :

BrainSan
BrainSan BrainSan
  • 03-02-2016
One you spelled does wrong. Two, the answer is $0.49 per pound. Because, you divide $1.96 and 4 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

If x^5y^4z^2 <0 , which of the following must be true? I xy <0 II yz <0 III xz <0
would you rather be a senator or a representative member? why or why not?
In the library there are 200 books. 58 of them are non-fiction. What percentage of the books are non-fiction?
what is the sum of 6 7/8 + 4 5/8
what did henry hudson claim land for
what is the cubic root of - 250
In the library there are 200 books. 58 of them are non-fiction. What percentage of the books are non-fiction?
When was the battle of Hastings?
Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
what did henry hudson claim land for