jstone0406 jstone0406
  • 02-04-2018
  • Mathematics
contestada

Taylor and Jesse are buying a magazine for $3.75 and a snack for $2.49. If they split the total cost between the two of them, how much will they each pay?

Respuesta :

CyCandy
CyCandy CyCandy
  • 02-04-2018
$ 3.75 + $ 2.49=$6.24
$6.24 / 2= $ 3.12
Each will pay $3.12
Answer Link
hisheart28
hisheart28 hisheart28
  • 16-11-2021

Answer:

$3.12?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I can't get it if someone could please help me out that would be ability great
Please help last question
What part of speech is the word in italics? Shelly's beautiful dance thoroughly *captivated* the audience. Noun Verb Adverb Adjective
What’s the square root of 36?
Which summit is the highest mountain peak? A. Mount Whitney. B. Mount Rainier. C. Pikes Peak or D. Mount Shasta?
what type of virus uses rna,and not dna,as it's genetic material?​
a tank holds 5000 gallons of water, which drains from the bottom of the tank in half an hour. The values in the table show the volume V of water remaining in th
Why did the Chinese require the Portuguese to pay for goods in gold and silver when trading? Portuguese goods were less valuable than Chinese goods. The Chine
Approximately how many atoms of carbon are present in a 120 gram sample of carbon?
i need help on this. can someone help me