cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What is the number of pairs of electrons that are shared between the nitrogen atoms in a molecule of N2? (1) 1(2) 2(3) 3(4) 6
Which of these contains only one substance? A. distilled water B. sugar water C. saltwater D. rainwater
Given the equation:X + Cl2 --> C2H5Cl + HCl Which molecule is represented by X? (1) C2H4 (3) C3H6 (2) C2H6 (4) C3H8
Where is the center of the earth.
In 1933, COngress repealed Prohibition with the A. Eighteenth AMendment B. Nineteenth Amendment C. Twentieth Amendment D. Twenty-first Amendment
topic sentence about venus
what are two different numbers that round to 9.2 when rounded to the nearest tenth
What are the keys features of the house of representatives and its membership
What is the purpose of archaebacteria?
What is 4 less than 62