batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

What is unlike denominators
investigate the existence of a extrema value, what does the markered part mean?
explain the key issue dividing Mugwumps, Halfbreeds, and Stalwarts
Listed below are ethnic groups that immigrated to the US. Determine if the following ethnic groups arrived during the First Wave or Second Wave of immigration.
Why fsh hormone increase in 5th day and increase in 13th day before ovulation
help please1. Cyrus the Great was a powerful leader. His subjects rarely rebelled against him. Based on what you know about him, why do you think this was the c
Name the 3 continents and oceans in the world and describe it Name 1 special planet which is not there
Is this the correct procedure for this kind of question? Apparently the answer is supposed to be log6/log5.
Complete the chemical formula: H 3 O + + OH -
a cd usally sells for 17.00 if the CD is 30% off and the sales tax is 8% what is the total price of the CD including tax